Władze
Statut i regulaminy
Artykuły
Dane teleadresowe

                 Szanowni Państwo !
Proponujemy wypoczynek w Małopolsce.

Nasza oferta to gościnność i wypoczynek wśród gór, lasów i łąk w najlepszych warunkach, wśród życzliwych gospodarzy po przystępnej cenie. Jest to propozycja skierowana dla ludzi poszukujących różnych form wypoczynku, zarówno tych, którzy preferują wakacje w spokoju i ciszy obcując z naturą, jak i zwolenników aktywnego wypoczynku w postaci rowerowych eskapad, żeglowania po wodnych akwenach, czy kąpieli w czystych wodach Dunajca, Raby i innych rzek oraz zalewów. Zwolennicy pieszych wędrówek znajdą tu również odpowiednią ofertę i wygodne kwatery.  
                                         Zapraszamy wszystkich - naprawdę warto!     
      Zarząd Stowarzyszenia Agroturystycznego "Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne"

             Zapraszamy również do odwiedzenia naszej drugiej witryny : www.agroturystyka-ggg.pl 

     Mapa terenu objętego działaniem Stowarzyszenia GGG.
   Czerwone punkty przy nazwach kół terenowych na mapie                                                       
 są aktywnymi przyciskami dostępu do stron informacyjnych.  Polecane strony przyjaciół

Polecamy również strony naszych przyjaciół i instytucji z którymi współpracujemy:
więcej> 

Ostatnie zimowe śniegi...

Uroki Małopolski

Pragniemy przedstawić Państwu nasz region - Małopolskę. Przepiękna, nieskażona przyroda, zróżnicowany krajobraz i bezcenne zabytki - to trzy podstawowe argumenty by nas odwiedzić A gdy dodamy do tego gościnność naszych Gospodarstw - wybór stanie się oczywisty. Zapraszamy!
więcej> 

Stowarzyszenie Agroturystyczne „Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne”

 

 

          Witamy  na  witrynie Stowarzyszenia Agroturystycznego „Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne” w Jubileuszowym roku naszej działalności.
          Zostało ono  założone w  dniu  22 kwietnia 1993 - rejestracja w Sądzie Wojewódzkim w Krakowie.
           Swoją działalność prowadziło poczatkowo  na terenie dawnej Galicji, a obecnie działamy na terenie Małopolski jako organizacja pozarządowa w formule nonprofit.
          Na początku 1999 roku, w związku z reformą administracyjną kraju, ze Stowarzyszenia wyodrębnił się Oddział Stowarzyszenia GGG w Lesku jako Stowarzyszenie  Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne - "Bieszczady" i nadal prowadzi działalność na terenie Bieszczad promując piękno i uroki tego malowniczego zakątka kraju.
          W 2009 roku z gospodarstw należących do Stowarzyszenia GGG z terenu Podhala wyodrębniło się Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne, które obecnie samodzielnie prowadzi swoją działalność uzupełniając ofertę agroturystyczną Województwa Małopolskiego.
           Posiadamy  swą siedzibę w Krakowie, korzystając  z gościnności Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie ul. Meiselsa 1.
          Celem działalności Stowarzyszenia była początkowo misja rozwoju agroturystyki jako dodatkowego źródła dochodu dla gospodarstw rolnych, szczególnie tych małoobszarowych, których na terenach dawnej Galicji była i jest nadal wiekszość.
          Obecnie głównym naszym zadaniem 
jest promocja agroturystyki wśród rolników, doradztwo prawne i finansowe, doradztwo inwestycyjne oraz pomoc w reklamie usług agroturystycznych wśród mieszkańców aglomeracji miejskich.
          Stowarzyszenie prowadzi swą działalność dzięki środkom pozyskanym  ze składek członkowskich oraz  uzyskanych w ramach zadań zleconych od sponsorów i instytucji samorzadowych.
          Jesteśmy  członkiem założycielem Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne". Przynależność do Federacji pozwala korzystać z programów szkoleniowych organizowanych przez PFTW oraz uczestniczyć w kursach i szkoleniach prowadzonych na zlecenie Federacji przez specjalistów polskich i z Unii Europejskiej.
         
Zdobyta  wiedza i doświadczenie w promocji agroturystyki pozwoliło nam pozyskać fundusze u Administratora Programów Małych Dotacji LIEN i PARTNERSHIP w Warszawie na realizację zgłoszonego i opracowanego projektu pt. "Organizacja Centrum Informacji Turystycznej na Orawie". Projekt ten został zrealizowany. Zadaniem tego projektu było rozpropagowanie agroturystyki wśród mieszkańców Orawy, scementowanie lokalnej społeczności wokół idei agroturyzmu jako dodatkowego źródła dochodu, pomoc w promocji oferty agroturystycznej, wyposażenie biura informacji agroturystycznej w niezbędny sprzęt komputerowy i przeszkolenie osoby do prowadzenia biura.
          Podjęta współpraca z  Fundacją Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych zaowocowała zleceniem Stowarzyszeniu organizacji szkolenia w ramach Akademii Rozwoju Lokalnego grupy przedstawicieli samorządów lokalnych oraz organizacji pozarządowych z Ukrainy . Przygotowanie oraz sposób organizacji szkolenia znalazły uznanie zarówno u zleceniodawców jak i u uczestników stażu z terenów  wiejskich Ukrainy.
          Byliśmy wykonawcami, w ramach zadania zleconego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego projektu : „Podnoszenie jakości usług agroturystycznych w Województwie Małopolskim”.
W wyniku tego projektu poddano kategoryzacji 150 gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce w tym 82 należące do Stowarzyszenia GGG.
          W ciągu wielu  lat działalności współpracowaliśmy i nadal współpracujemy z różnymi organizacjami, którym bliski jest rozwój agroturystyki jako alternatywnego źródła dochodu dla rolników.
          Stowarzyszenie GGG jest członkiem Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne" i Małopolskiej Organizacji Turystycznej.
Współpracujemy z innymi stowarzyszeniami, z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i z  Centrum Doradztwa Rolniczego w Krakowie.
Staramy się ściśle współpracować z samorządami lokalnymi w promocji poszczególnych regionów i gmin. Obecnie Stowarzyszenie posiada 22 koła terenowe. Łącznie zrzesza   251 gospodarstw agroturystycznych.
          Na przestrzeni lat nasze Stowarzyszenie było współorganizatorem Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej.
Gieda służyła i nadal służy prezentacji oferty agroturystycznej Stowarzyszenia GGG oraz innych stowarzyszeń z terenu Małopolski i z  innych województw mieszkańcom Krakowa. Jest miejscem prezentacji tradycji, kultury regionalnej oraz  wyrobów rękodzieła ludowego z terenu całego kraju. 
          Podobnie jak na Giełdzie również i na innych targach  jest prezentowana oferta rolników zrzeszonych w kołach terenowych naszego Stowarzyszenia w całej swej różnorodności i bogactwie prezentowanych ofert.
          Ciągłe podnoszenie jakości oferowanych usług i urozmaicanie oferty pozwala nam pozyskiwać nowych zadowolonych klientów.

  Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Copyright by GGG 2015